AT.JOBBER | Stillingsmarked
Har fått allokert flere biler
TOYOTA: Toyota Norge fikk i utgangspunktet kun ca. 700 Land Cruisere for leveranse i 2025. Nå har importøren fått tildelt flere biler og åpnet salget igjen.
Etter at EU stadig har knepet inn på gjennomsnittlig Co2-utslipp for produsentene, har tilgjengeligheten på dieselbiler vært utfordrende for mange leverandører. Toyota er en av leverandørene som i lengre tid ikke har hatt mulighet til å levere biler i henhold til etterspørselen. Hittil i år er det kun registrert 125 Hilux og 117 Land Cruiser varebiler og 15 Land Cruicer Personbiler. Nå er det noe lysere for de populære Hilux og Land Cruicer modellene.
- Tilgjengeligheten på varebiler er nå en helt annen, både elektriske og med dieselmotor, lederen for Toyota Norge, Piotr Pawlak.
- Høyere salg av elektriske varebiler enn opprinnelig estimert har også gitt rom for salg av flere dieselbiler, fortsetter han.
- Nå har vi Hilux og Land Cruiser tilgjengelig igjen som varebiler. Totalt får vi 1000 Land Cruiser som varebiler, og har i tillegg fått allokert 40 nye Land Cruiser personbiler, sier Pawlak.
- Vi har også fått en ekstra tildeling av 300 Hilux for levering før nyttår slik at det også her er en bedring i leveringssituasjonen og vi kan levere 1000 biler totalt i år, avslutter Pawlak.