
Ny adm. direktør i Loxam
Frode Bergheim (49) er ansatt som ny administrerende direktør i Loxam fra 1. august 2017.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Han etterfølger Eirik Brekke som har gått av med pensjon. Bergheim har erfaring med salg og ledelse fra andre salgs- og serviceorganisasjoner. Han kommer fra stillingen som salgsdirektør i Danfoss AS.
- Jeg gleder virkelig til å være med på å videreutvikle Loxam i Norge. Utleiebransjen er en spennende og dynamisk bransje hvor Loxam skal vokse seg til en betydningsfull aktør også i det norske markedet. Vi har mange dyktige medarbeidere med mye kunnskap og stort fokus på kundetilfredshet og jeg gleder meg til å videreutvikle vår organisasjon i tiden framover, sier Bergheim i en pressemelding.
Loxam er en stor europeisk utleier av maskiner og utstyr. Selskapet leverer til bygg- og anleggsbransjen, industrien, offentlig sektor, service- og vedlikeholdsbransjen og til private. Konsernet har over 800 avdelinger, ca. 7.600 medarbeidere og flere enn 250.000 utleieprodukter i 21 land.
I Norge har Loxam foreløpig fire avdelinger; i Oslo, Stavanger, Bergen og Trondheim, med 25 medarbeidere og en maskinpark på rundt 800 utleieenheter.
STILLING LEDIG:
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS