AT.JOBBER | Stillingsmarked

STOR VA-KONTRAKT: Her blir jobben signert, bak fra venstre ser vi Magnus Halvorsen, Haakon Hedenstad, Eivind Dyrdal og Christiane Jane Moos. Foran fra venstre ser vi Roger Kjenås og Roar Jarness.

Signert kontrakt til 63 millioner:
– En av våre største VA-jobber

Publisert

GTS AS, (tidligere Geilo Tomteservice) har vunnet kontrakten på fornyelse av vann- og avløpsledninger på Risteigen i Kongsberg kommune.

Kontrakten, som har en verdi på 63 millioner kroner eksklusiv merverdiavgift, ble signert 14. januar i år. Ti entreprenører kjempet om oppdraget i anbudsrunden.

På GTS sine facebooksider kommenteres signeringen med; Vi har signert kontrakt på en av våre største VA-jobber!

Dette er også den største kontrakten Kongsberg kommune har inngått i arbeidet med å fornye ledningsnettet i kommunen.

Større enn anslått

Ifølge Doffin ble kontraktsverdien 62,4 millioner kroner eksklusiv mva., noe som er 5,4 millioner kroner høyere enn kommunens anslag på 57 millioner kroner.

Kontrakten ble tildelt etter tildelingskriteriene pris (60 prosent) og oppgaveforståelse/gjennomføringsplan (40 prosent).

God erfaring

– Vi er veldig godt fornøyde med å få denne jobben. Vi har god erfaring med å jobbe med Kongsberg kommune fra tidligere prosjekter, og vi ser fram til å gå i gang, sier daglig leder Roger Kjenås i GTS AS.

GTS har tidligere utført samme type arbeid i Lyngveien-prosjektet, som ble ferdigstilt sommeren 2025.

3000 meter grøft

Oppdraget omfatter området rundt Lågdalsmuseet og Gamle Drammensvei på Risteigen. Dette er et stort område med mange boliger, og til sammen 3000 meter med grøft skal graves.

Arbeidet innebærer å skifte ut gamle rør i bakken og å legge separate ledninger for kloakk og overvann. Tidligere har disse gått i samme rør, men ved å skille dem reduseres risikoen for overbelastning i ledningsnettet.

Starter ved museet

Gravearbeidene vil starte opp på Lågdalsmuseet, der det blant annet skal graves i beiteområdet. Målet er at arbeidene her skal være ferdigstilt til sommersesongen.

Hele prosjektet skal ferdigstilles til sommeren 2028 ifølge kontrakten.

Det blir informasjonsmøte for naboer om byggearbeidene tirsdag 3. februar klokken 18.00 på Lågdalsmuseet.

Fornyer to kilometer årlig

Kongsberg kommune jobber aktivt med å fornye vann- og avløpsnettet i kommunen. Flere prosjekter er på gang, blant annet skal ledningsnettet også fornyes i Kirkegårdsveien, på Skavanger og i Olavs Gate på Raumyr.

Kommunen har som mål å fornye rundt to kilometer av ledningsnettet i året.

Powered by Labrador CMS