FULL FART: Nå produseres det både Hyundai- og Doosan-dumpere i Elnesvågen utenfor Molde. Kommende dumper nr. 10.000 blir en Doosan.

Snart produseres dumper nr. 10.000

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.

I februar vil faktisk maskin nummer 10.000 gjennom tidene bli produsert ved fabrikken utenfor Molde. Det hele startet med Viking D15 som ble bygget i 1972, og i februar skal altså maskin nummer 10.000 produseres ved fabrikken.

- Dette blir en Doosan, og den blir «helnorsk». Maskinen med produksjonsnummer 851951 skal nemlig leveres til Rental Group i Norge, sier produksjonssjef Jan Roger Lindset.

Startet i 1972

Den første rammestyrte dumperen ble altså produsert i fabrikken i 1972, og den gang het selskapet Glamox. Senere har merket hatt navn som Moxy, Moxy Industrial, Brown Engineering, Moxy Trucks, Moxy Engineering og i 2008 kom Doosan-navnet da den sør-koreanske produsenten kjøpte opp fabrikken og produktet. I 2021 kjøpte Hyundai Heavy Industry seg kraftig opp i Doosan, og navnet på selskapet er endret til Hyundai Doosan Infracore (HDI). Ved fabrikken produseres det både Doosan- og Hyundai-dumpere, med en fordeling på ca. 70% Doosan og 30% Hyundai.

40% økning

I 2022 ble det produsert 227 dumpere i Elnesvågen, og planen er å produsere 290-300 dumpere i 2023. I 2022 var det 150 ansatte ved fabrikken, og nå planlegges det for ytterlige ti ansettelser.

Omsetningen var rundt 700 millioner kroner i 2022, og veksten ved fabrikken har gått rett til værs de senere årene. Lokalavisen skriver at omsetningen ved fabrikken økte fra 316 millioner kroner i 2020 til 434 millioner kroner i 2021, og altså 700 millioner kroner i fjor. Nå ventes ytterligere 40% vekst, og at omsetningen vil passere én milliard kroner i 2023. Dette bekrefter adm. direktør Yunki Kim til Romsdals Budstikke.

Selv om det har gått bra ved fabrikken, innrømmer Kim at det også har vært krevende tider med høye strømpriser og dyre råvarepriser. Kim sier til avisen at kostnaden på strøm har vært tredoblet i enkelte måneder, uten at fabrikken har fått offentlig støtte. Dette har medført dyrere dumpere ut til kundene, men Yunki Kim håper prisene vil flate ut nå.

Rosendal Maskin AS er forhandler for Doosan i Norge, mens EMSG Norge AS er forhandler for Hyundai anleggsmaskiner.

Powered by Labrador CMS