AT.JOBBER | Stillingsmarked
Mer nyttelast og kortere akselavstand
COREUM, TYSKLAND: Ble satt i produksjon i april med mindre rekkevidde, men mer nyttelast og kortere akselavstand.
Mercedes-Benz satte trekkvognen i produksjon i april og dette er første gang A&T har fått tatt en nærmere titt på en av de aller første av utgaven eActros med kun to batteripakker kombinert med Procabin.
Til nå har det kun vært mulig å bestille eActros 400, altså med to batteripakker med 400 kWt kapasitet, med den "klassiske" hytta, men fra april kunne man bestille den med Procabin-hytta.
Høyere nyttelast
eActros 400 med ProCabin har to LFP-batteripakker og totalt 414 kWt installert kapasitet. På grunn av lavere vekt tilbyr eActros 400 en høyere nyttelast på ca. 25 t.
"Perfekt for planlagte ruter med retur til depotet", skriver importøren på sine nettsider.
Lading skjer via CCS2 med opptil 400 kW. Litium-jernfosfat (LFP)-batteriene er fri for nikkel og kobolt og gir enorme fordeler for levetid og strømflyt.
– Det har ikke kommet noen 400 med ProCabin til Norge enda, men vi har noen bestillinger, forteller Thore Kjetså, markeds og kommunikasjonssjef i Bertel O. Steen Trucks and Buses Norway.
Nyttelastgevinsten kommer fra 1,5 tonn mindre batterivekt ved å fjerne to batteripakker og de resterende 500 kiloene får man ved flytte vekt fremover.
Ellers har eActros 400 sammen komponenter som eActros 600, som blant annet 800-volt systemet.
A&T-FAKTA: Mercedes-Benz eActros 400 ProCabin
| Batteritype | LFP – litium-jernfosfat |
|---|---|
| Antall batteripakker | 2 |
| Installert batterikapasitet | 414 kWh – 207 kWh per batteripakke |
| Maksimal ladeeffekt | 400 kW med CCS2 |
| Ladetid 10–80 prosent | Rundt 46 minutter |
| Motoreffekt | 400 kW kontinuerlig og 600 kW maksimal effekt |
| Girkasse | Firetrinns |
| Akselkonfigurasjon | 4x2 trekkvogn (kan bestilles som 6x2) |
| Akselavstand | 3.700 mm |
| Teknisk totalvekt | 22 tonn |
| Teknisk vogntogvekt | 44 tonn (50 tonn nasjonalt godkjent i Norge) |
| Egenvekt | Om lag 10 tonn |
| Oppgitt nyttelast | Om lag 25 tonn |
| Førerhus | 2,5 meter bred ProCabin i variantene Stream, Big eller Giga, med flatt gulv |
Merknad: Ladetiden er oppgitt av produsenten ved 400 kW ladeeffekt på en typisk DC-hurtiglader som leverer 500 A. Faktiske verdier kan variere med blant annet temperatur, bruk, last og ladeforhold.
Kilde: Mercedes-Benz Trucks
Abonner for å lese mer om eActros 400 med ProCabin
Få første titt på en tidlig eActros 400 og se hvorfor kortere rekkevidde er en fordel for enkelte.