Nærmer seg kjempekontrakt
Veidekke Entreprenør innstilt til E6-kontrakt verdt 2,3 milliarder kroner.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Styret i Nye Veier AS har innstilt at Veidekke Entreprenør AS skal få oppdraget med å bygge ny E6 mellom Arnkværn og Moelv i Hedmark. Kontrakten er verdt 2,3 milliarder kroner.
Det ble kjent i juli at Veidekke hadde levert det beste tilbudet i konkurransen om storoppdraget. Etter en vellykket konkretiseringsfase mellom Nye Veier og Veidekke, er partene enige om å gå videre i prosessen. Med som rådgiver har Veidekke valgt Sweco.
Nå er det en klagefrist frem til fredag 29. september. Dersom det ikke kommer inn innsigelser er det planlagt kontraktssignering tirsdag 3. oktober.
- Vi har gjennomført en god konkretiseringsfase sammen med Veidekke. Ved å involvere entreprenør og rådgivere tidlig i prosjektet har vi fått på plass smarte løsninger til riktig pris. Konkretiseringsfasen bekrefter at Veidekke har jobbet grundig med løsningene de tilbyr, sier Øyvind Moshagen, prosjektdirektør for E6 Mjøsregionen i Nye Veier.
Veistrekningen Arnkvern – Moelv er 24 km.
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker/vedlikeholds operatør
Franzefoss Pukk AS (FPU) Anlegg Steinskogen
-
Veiarbeider/Trafikkdirigent
Norsk Trafikksikring AS
-
Servicemekaniker
Maskinteknikk Nord AS
-
Servicetekniker
WashTec Bilvask AS
-
Servicetekniker
ROGNE INDUSTRITEKNIKK AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS