Ny Hyundai-graver
Korthekkegraveren HX145LCR fra Hyundai ble verdenslansert på Bauma i april. Nå har Hymax-avdelingen i Oslo mottatt de fem første hvorav tre allerede er solgt.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
I «norsk-rigget» versjon vil beltegraveren med skjær veie ca. 16,5 tonn. Steg IV-motoren fra Perkins er på 126 hk, og hydraulikkapasiteten er 2x127 L/min. Hymax leverer nykommeren med standardstikke på 2,5 m, og maskinens rekkevidde oppgis til 9,35 m og gravedybde 5,5 m. I standardutstyret inngår 700 liters skuffe. Det gjør også blant annet ryggekamera og Hyundais Hi Mate overvåkingssystem.
I den 20 cm store berøringsskjermen med design som en mobiltelefon, er det lagt inn et «hav» av funksjoner. Foruten opplysninger om drivstofforbruk, produksjon og maskinens helsetilstand, har skjermen integrert Bluetooth, og WiFi er tilgjengelig via mobiltelefon. De fleste bryterfunksjonene er også lagt inn i skjermen.
STILLING LEDIG:
-
Export Sales Manager
SMP Parts Norge AS
-
Prosjektleder
Anlegg Øst Entreprenør
-
Lærling
Anlegg Øst Entreprenør
-
Ingeniør
Larvik kommune
-
Byggeleder elektro/SRO
AF Anlegg
-
VI SØKER MASKINFØRERE OG ADK RØRLEGGEGERE
John Kleveland AS
-
Prosjektleder - anlegg
Tveter & Lund AS
-
Salgs- og Produktspesialist
H.C. Petersen AS