
Nå kommer Hilux-ene til Norge
DRAMMEN (AT.no): De første tre er her allerede.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
AT.no er på billogistikkselskapet Autolink Norge AS' område ytterst på «biløya» Holmen i Drammen for å ta bilde av en av de første nye Toyota Hilux-ene som er kommet til Norge.
Vi blir møtt av Hallvard Aas. Han er terminalleder på Autolinks område og daglig leder i Autologistikk AS som frakter biler rundt om i landet for Autolink AS.
Han tar oss med inn på området (ingen får ferdes her uten å ha med seg en som jobber på terminalen) og viser oss et eksemplar av nye Hilux som kom inn kvelden før.
- Dette er den tredje som kom til Norge. Tidligere er en hastelevert for Toyota Norge til en forhandler og en annen er til ombygging, sier han.

Lederen viser frem anlegget og setter bilen der At.no måtte ønske for å ta bilder. Skjønt helt ideelle værforhold for foto er det ikke denne siste dagen i juni. Det pøser ned med vann fra oven.
Aas tar en kikk på lappen i frontvinduet på bilen:
- Det ser ut som denne skal til Svalbard.
Så kjører han oss forbi de ca. 6000 andre bilene som står på området og til porten, etter et besøk som til tross for værgudene har vært svært vellykket.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS
