JEKKO: Maskinene fra Jekko passer svært godt inn hos oss og utfyller produktrangen som vi allerede har fra Magni, forteller Ørjan Jahren Olsen, daglig leder i Correct Maskin.

Dette blir en bra greie

Publisert

- Der du ikke får inn en Magni, kan du få inn en Jekko, kommenterer Ørjan Jahren Olsen, daglig leder i Correct Maskin.

Rett før messa ble det offisielt at Correct Maskin var blitt offisiell forhandler av Jekko.

Og i forhold til selskapets kompetanse innen spesialløsninger og fjernstyring, finnes det muligheter også for disse hinter han om uten å gå nærmere inn på nøyaktig hva som kan være aktuelt.

KRAN ENTREPRENØREN: Første Jekko som Correct Maskin leverer går til Kran Entreprenøren AS og er en SPX650 minikran.

Den første kundemaskinen er allerede solgt og levert, en SPX650 minikran på belter, til Kran Entreprenøren i Oslo. Maskinen har fem tonns kapasitet, 20 meters rekkevidde og 23,6 meters maks høyde.

Jekko er delvis (en tredel) eid av kranprodusenten Fassi. Og det forklarer hvorfor den største serien av Jekko har knekkarms kran fra nettopp Fassi.

- Dette blir en bra greie, nå kan vil levere enda mer innen kran, kommenterer Ørjan.

Produktet passer hånd i hanske med produktene fra Magni, det vil si de utfyller hverandre.

Video på skjerm

- Har du sett video-instruksjonene på skjermen?

Ørjan viser oss SPX328 sin skjerm hvor du kan be maskinen forklarer selv hvordan den fungerer. Alt fra å starte den og sette opp støttelabbene til løftediagrammet osv.

Den italienske produsenten har tydeligvis fått med seg at det er svært få som "gidder å lese instruksjonsboka", dette er vel en av de mer snedige løsningene i så måte.

Helt ferske

Rett fra budbilen kommer det en eske inn på standen til Correct Maskin og i dette tilfellet til Hetronic som også ledes og eies av Ørjan. Plutselig blir alle opptatte av å rive opp esken og ta frem innholdet.

VIDEO-INSTRUKS: På modellen SPX328 kan du se hvordan alt virker ved hjelp av videoer på skjermen.

- Disse er helt ferske, forklarer han, og tar frem tre nye radiostyringer.

Tactus, Tactus Mini og Nova heter de. Nova kan brukes til å radiostyrte stort sett alt fra kran til valser, mens Tactus Mini er tatt frem spesielt for å møte de spilleglade og den yngre generasjonen.

Stort sett alt har blitt bedre på kontrollene, fra skjermoppløsningen til følelsen av å holde og bruke dem. De er også blitt haptiske ved at de vibrerer for å gi tilbakemeldinger til fører, slik som en spillkontroller fra Playstation gjør.

Hetronic AS leverer mellom 200 og 300 fjernkontroller i året, både til egne prosjekt som spesialbygde Magni-maskiner og til eksterne kunder.

HETRONIC: Tre nye radiokontroller rakk akkurat messa.
MAGNETISK: Du kan sette fra deg kontrollen på maskinen, magnetisk på en Magni der altså.

 

Powered by Labrador CMS