BLIR STØRRE: - Vi ser frem til å kunne tilby et enda bedre tilbud til bøndene og entreprenørene i områdene vi dekker, sier Mads Lier (t.v.) og Ole Grønvold, etter oppkjøpet av Eiksenteret Hønefoss og Eiksenteret Vestfold.

Eiksenter kjøper to sentre

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.

Eiksenteret Kløfta, eid av Mads Lier, Ole Grønvold og Hartvig Wennberg AS har inngått en avtale om kjøp av Eiksenteret Hønefoss og Eiksenteret Vestfold fra Trond Thorseth. Overtakelsesdatoen er satt til 1. september 2023.

Eiksenteret Hønefoss består av avdelingene Hønefoss, Lier, Vikersund og Gol, mens Eiksenteret Vestfold omfatter avdelingene Stokke og Skien.

Noen runder

Da Trond Thorseth fikk forespørselen fra Lier og Grønvold om han ville selge virksomhetene sine, måtte han gå noen runder med seg selv. 

Det som overbeviste ham om å selge, var kjøpernes ambisjoner om å kunne bygge videre på Eiksenteret Hønefoss' og Vestfolds kompetanse, og sammen med Eiksenteret Kløfta «bygge en markedsleder innenfor salg og service for landbruksmaskiner og redskap på Østlandet».

Trond Thorseth vil sitte i styret i det nye morselskapet, og i tillegg fokusere på egne prosjekter og investeringer.

Fordel å være større – men samtidig lokal

Lier og Grønvold erkjenner at det er endringer i bransjen. De ser behovet for å være en større enhet for å tilpasse seg markedet og møte kundenes forventninger. Målet er å tilpasse seg disse endringene, styrke organisasjonen, og tilby forbedret kundeservice og ekspertise. 

De ser for seg å drive tilnærmet likt som i dag, med like mange servicepunkter. 

– Lokal tilstedeværelse for å yte best mulig service og kundeopplevelse er viktig. Kunden skal være i fokus og være trygg på at Eiksenteret leverer ekspertise på høyeste nivå, understreker de nye eierne. 

– Utstyret våre kunder bruker, blir mer og mer avansert. Ved å være en større enhet kan man tilegne seg høyere kompetanse som kan bistå på tvers av avdelingsgrensene.

– Viktige avdelinger

Lier og Grønvold er entusiastiske med tanke på fremtiden.

– Vi ser frem til å kunne tilby et enda bedre tilbud til bøndene og entreprenørene i områdene vi dekker, sier de. 

Trond Randbo Kjempekjenn, daglig leder i Eikmaskin AS, takker og ønsker lykke til:

– Eiksenteret Hønefoss og Eiksenteret Vestfold har viktige avdelinger for kjeden som Trond Thorseth har gjort en formidabel jobb med å bygge opp. Vi ønsker Mads, Ole og hele teamet lykke til med de nye avdelingene de nå overtar. Vi er sikre på at de vil fortsette å levere den kvaliteten og servicen som våre kunder forventer.

Powered by Labrador CMS