DEBUTANTER: Splitter nye 28 tonns Hitachi-gravere med Novatron Xsite maskinstyring. Begge delene er nytt for maskinførerne Markus Petersen (t.v.) og Osmund Bruun Olsen i Marthinsen & Duvholt.

Og her er nummer 51 og 52…

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.

Osmund Bruun Olsen og Markus Petersen overtok hver sin splitter nye Hitachi ZX250LC (28 tonn) med Novatron Xsite 3D maskinstyring. Det er faktisk første gang med Xsite for deres del. Tidligere har de kjørt eldre maskiner med maskinstyring av annet merke.

- Dette er veldig stas. Jeg har aldri tidligere fått en helt ny maskin, sier Markus Petersen som har jobbet i MD i åtte måneder.

- Det er en veldig tillitserklæring å få helt ny maskin. Det er en dyr og flott ting som man får ansvaret for, sier Osmund Bruun Olsen som har jobbet fire år for Sandefjord-baserte MD.

De gleder seg til å ta maskinene i bruk, og er heller ikke engstelige for å bytte merke på maskinstyring.

- Vi har fått kurs, og det virker som løsningen er veldig langt fremme og at det er brukervennlig, sier Bruun Olsen som dro til Nøtterøy på første oppdrag med sin maskin.

- Jeg er ikke stresset for å bytte. Vi har mange kollegaer som bruker dette på prosjektene våre, sier Petersen som hadde Frogner nord for Oslo som første prosjekt i sin nye maskin.

Powered by Labrador CMS