Tenstar etablerer seg i USA
Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.
I Norge og en rekke andre europeiske land, er Tenstar blitt ganske kjent. Mange har skaffet seg simulatorene deres som benyttes spesielt til opplæring av ulike maskiner og typer.
- Nå har vi registrert eget selskap i USA, men vi mangler både folk og lokasjon enn så lenge. Vi ser veldig store muligheter på det amerikanske markedet, og går det som vi tror kommer vi ganske snart til å selge mer her enn i Europa, sier eier og daglig leder Freddy Lund.
Gjenganger
Tenstar har vært på Conexpo hver gang siden 2011, og Lund sier amerikanerne er ekstremt interessert i simulatorene.
- De er villige til å betale for kvalitet, og vi har holdt på med dette lenge nå. Går det som vi tror, vil vi være nødt til å etablere produksjon her også, men det får vi ta etter hvert, sier Lund.
I dag bygges simulatorene i Tanumshede like sør for Svinesund, og nord i Sverige.