
Mestas toppsjef slutter
Kurt Opseth har sluttet som adm. direktør i Mesta AS. Bakgrunnen er uenighet med styret om veien videre for selskapet.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Arne Roald Larssen som er regiondirektør Region Nord, tar over som konstituert i stillingen som adm. direktør fra 1. januar 2019. Selskapet jobber nå med å finne ny Mesta-toppsjef.
- Styret takker Kurt Opseth for jobben han har gjort med å befeste Mestas stilling som den største og klart ledende aktør innen sin bransje, sier styreleder John Nyheim i en pressemelding.
- Jeg er veldig fornøyd med de tiltakene vi har igangsatt for å effektivisere driften av selskapet, og som vi allerede ser gode resultater av. Vi er midt i en omstillingsprosess som jeg har stor tro på, og som jeg gjerne skulle ledet videre. Styret og jeg er imidlertid uenige om veien videre, og vi har kommet til at det beste for Mesta er at selskapet får en ny leder. Jeg vil ønske alle gode kolleger lykke til med det viktige arbeidet som Mesta gjør landet rundt hver eneste dag, sier Kurt Opseth.
Mesta omsetter for rundt 3,5 milliarder kroner i året og har ca. 1300 ansatte.
STILLING LEDIG:
-
Formann
Anlegg Øst Entreprenør
-
Anleggsleder
Isachsen Anlegg AS
-
Stikningsingeniør
Isachsen Anlegg AS
-
Grunnarbeider
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinfører
Isachsen Anlegg AS
-
ADK-rørlegger / Anleggsrørlegger
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinførere, Anleggsgartner, Grunnarbeider
Tertnes Entreprenør AS
-
Kvalitet og bærekraftsleder
Bjelland AS
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS