Fyllekjørte med 35 tonns gravemaskin
Dundret gjennom E6-tunnel under bygging med en Cat 336.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
En mann i 50-årene er dømt til 60 dagers ubetinget fengsel og en bot på 20.000 kroner for å ha kjørt gravemaskin alkoholpåvirket tilstand, skriver gd.no.
Hendelsen skjedde i juli år, da mannen kjørte en Cat 336 gjennom Teigkamptunnelen i Nord-Fron kommune i Gudbrandsdalen. Dette er en tunnel som er under bygging på E6-strekningen Frya-Sjoa.
Mannen, tom to ganger tidligere er dømt for kjøring i ruspåvirket tilstand, tilsto forholdet i retten.
- Ved å kjøre i ruspåvirket tilstand utsatte siktede seg selv og andre på arbeidsstedet for stor fare, særlig sett hen til at det dreier seg om kjøring av en stor gravemaskin inne i en tunnel, står det i rettsavgjørelsen.
Kjøringen ble i tillegg begått mens mannen var på prøvetid etter siste dom for ruspåvirket kjøring.
I tillegg til boten og fengselsstraffen er mannen fradømt retten til å kjøre motorvogn som det ikke kreves førerkort for, herunder alle anleggsmaskiner, for alltid.
STILLING LEDIG:
-
Maskinfører
Erling Rolstad As
-
Veiarbeider/Trafikkdirigent
Norsk Trafikksikring AS
-
Servicemekaniker
Maskinteknikk Nord AS
-
Servicetekniker
WashTec Bilvask AS
-
Bergsprenger/leder
Verdalskalk
-
Maskinfører
Walan Maskin AS
-
Servicetekniker
ROGNE INDUSTRITEKNIKK AS
-
Prosjektleder
Nordic Bulk AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS