
Se filmen om Ryfast og Eiganestunnelen
Statens vegvesen har lagt ut en film der prosjektleder Gunnar Eiterjord i Statens vegvesen kommer med sine tanker om tunnelene akkompagnert av animasjoner.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Ryfast består av to hoveddeler: Solbakktunnelen som går fra Solbakk i Strand til bydelen Hundvåg i Stavanger (14,3 km), og Hundvågtunnelen som knytter sammen Hundvåg og Gamlingen i Stavanger (5,5 km).
Veivesenet melder at Solbakktunnelen, som skal bli verdens lengste og dypeste undersjøiske tunnel, vil ha laveste punkt 290 m under havoverflater og en stigning på drøyt 7% i hver ende.
Eiganestunnelen går fra Schancheholen til nordre utløp av Byhaugtunnelen i Stavanger (3,7 km).
LES OGSÅ:
Alle tre tunnelene skal ha to tunnelløp, med to kjørefelt i hver retning. Når Ryfast står ferdig vil ferjesambandene Stavanger-Tau og Lauvvik-Oanes legges ned.
- Den kanskje største gevinsten med Ryfast er at den skaper en større og utvidet bo- og arbeidsmarkeds-region, sier Eiterjord.
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge