
Gammelt sprengstoff forsinker åpning
Utbedringsarbeidene i Høgenheitunnelen i Bamble i Telemark blir forsinket på grunn av sprengstoff fra 1962.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Etter planen skulle riksvei 354 Høgenhei-tunnelen åpne for dag-trafikk fra 19. desember. Nå er dette utsatt til slutten av januar 2017.
- Vi er nødt til å fjerne alt det gamle sprengstoffet. Dette forsinker fremdriften. Vi må først og fremst tenke på sikkerheten til de som arbeider inne i tunnelen, sier byggeleder for prosjektet, Egil Grønskei.
Etter at det ble oppdaget udetonert sprengstoff under asfalten i tunnelen har hunder fra Forsvaret vært inne for å finne sprengstoffet. Disse er spesialtrente til dette.
- Når hundene markerer sprengstoff, blir stedet avmerket. Egen prosedyre for sikker fjerning av dette blir gjennomført, sier Grønskei.
Arbeidene med Høgenhei-tunnelen startet i slutten av september 2016. Byggeperioden for Høgenhei-tunnelen varer frem til våren 2017, og koster ca. 47 millioner kroner.
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge