Bygger kraftstasjon i fjell
YIT Norge AS skal bygge nesten 7000 meter tunnel og en kraftstasjon i fjell.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Det er Sunnfjord Energi AS som er oppdragsgiver til den omfattende byggingen av Jølstra kraftverk i Sogn og Fjordane.
Jobben består altså i å sprenge nesten 7000 meter tunnel og etablere kraftstasjon i fjell, samt innløp og utløpskonstruksjoner. Jølstra Kraft skal produsere 233GWh når det er ferdig utbygd.
- Vi er svært glade for at vår langsiktige strategi gir resultater i å bli tildelt et slikt oppdrag. Ved å bidra i samhandling med byggherre og konsulent, til å utvikle ytterlige risikooptimalisering og prosjektforbedring, viser at vår kompetanse gir merverdi for oppdragsgiver, sier anleggsdirektør Stian Andreassen i YIT Norge AS.
Prosjektet vil starte opp før sommerferien med tilrigging og klargjøring.
- Vi har planlagt oppstart på tunnelarbeid allerede i slutten av august. Dette er et stort vannkraftprosjekt som passer godt inn i vår portefølje og strategi, sier prosjektsjef tunnel Ola Kvammen i YIT.
STILLING LEDIG:
-
Prosjektleder
Nordic Bulk AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS
-
Instruktør Teknisk Opplæring
Norsk Scania AS
-
Serviceleder
RICH. STEEN AS
-
Salgssjef Off Highway
KGK Norge AS
-
Operatør
FORCIT Norway
-
Bulkoperatør
FORCIT Norway
-
Fagsjef Anlegg og Infrastruktur
Entreprenørforeningen - Bygg og Anlegg (EBA)