FØRSTE: Adm. direktør Erik Sollerud (f.v.) i Rental Group og selger Thomas Nikolaisen i Rental Group Ekspert, mottok den nye Flexi Heater-maskinen fra daglig leder Carl Ronny Olsen i Dia Proff Norge.

Første elektriske teletiner

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.

Det var en glad og interessert gjeng hos Rental Group Ekspert på Langhus som mottok den nye maskinen torsdag 12. januar, og flere blir det etterhvert. Totalt har selskapet bestilt 10 Flexi Heater teletiningsmaskiner.

INTERESSE: Det var mange interesserte tilhørere under den tekniske gjennomgangen av maskinen.

Maskinene importeres av Dia Proff og leveres i to ulike versjoner. En er med 400 meter slange som dekker 140 m2, den andre med 600 meter slange som dekker 200 m2. Maskinen som er levert er en hybrid versjon som kan kjøres 100% på strøm, med en 400V 63A kurs med en effekt på 35 kW. I hybridmodus kan den også kobles til enten 16A eller 32A, som gir henholdsvis 8 og 17 kW effekt. Maskinen vil da kjøre en dieselvarmer i tillegg. Dersom man ønsker å sikre 100% utslippsfri anleggsplass, kan nøkkelen til dieselaggregatet fjernes, og maskinen vil da kun kunne benyttes med det elektriske varmeelementet.

SMART: Varmemattene ligger lagret på taket og kan enkelt trekkes ned for bruk.

Om maskinen opereres i hybridmodus med 63A strømtilkobling, vil den automatisk slå på/av dieselvarmeren dersom det skulle oppstå et strømbrudd. Maskinen er også forberedt for å kunne benytte fossilfri diesel.

Maskinen leveres også i en ren elektrisk utgave, kun med elektrisk varmeelement.

Inntil 200 m2 med varmematter oppbevares på taket av hengeren, slik at alt er samlet på ett sted. Hengeren veier kun 1400 kilo, og kan trekkes av personbiler både med forbrenningsmotor og elektrisk drivlinje. Det siste blir viktigere og viktigere, opplyser selger Thomas Nikolaisen i Rental Group Ekspert. Det er etter hvert en del byggeplasser som krever at leveringen skal foregå utslippsfritt.

Rental Group

- Utslippsfritt blir viktigere og viktigere for selskapet. Denne typen utstyr er derfor viktig i vår satsing mot 0-utslipp, forteller adm. direktør Erik Sollerud i Rental Group.

Rental Group merker stadig større etterspørsel etter elektriske maskiner. Kundene etterspør nå større maskiner med 0-utslipp, forteller Nikolaisen. Det er en rekke anlegg i gang rundt omkring som har krav om at anleggsplassen skal være utslippsfri. Utleieparken til Rental Group utvides derfor kontinuerlig med flere ulike elektriske maskiner.

Powered by Labrador CMS