AT.JOBBER | Stillingsmarked

MAN Dyrskun 2026Fra venstre: Bjørn Tore Hovland (selger Man Kristiansand) og Kristoffer Ellingsen (man Kristiansand og stavanger)

Den første av ti elektriske MAN til Gunnar Knutsen

EL-TIPPBIL PÅ DYRSKU´N: Man vsier eTGX 6x4 tippbil - den første i en serie på ti som skal leveres til Gunnar Knutsen.

Publisert

MAN Truck & Bus Norge tar med en helelektrisk eTGX 6x4 tippbil til Dyrsku’n i Seljord. Bilen er bygget opp av Maur og er utviklet med massetransport som bruksområde.

Det er samtidig den første av totalt ti elektriske lastebiler som Gunnar Knutsen AS skal få levert i løpet av høsten. Ifølge MAN blir bilen også blant de første serieproduserte lastebilene med MCS-ladekontakt i kombinasjon med CCS.

KRAFTUTTAK: Empto gjør at den kan brukes som brøytebil med strøing som en tradisjonell tippbil.

Fem batteripakker

eTGX-en har fem batteripakker og en elektrisk drivlinje med 544 hk og 3.500 Nm dreiemoment. Bilen som vises i Seljord har MANs romslige GN-førerhus.

Med tippåbygget fra Maur er egenvekten oppgitt til 15.780 kg. MAN trekker fram kombinasjonen av lav egenvekt og muligheten for hurtiglading som viktige egenskaper når bilen skal brukes til massetransport.

MAN opplyser samtidig at selskapet bygger opp kompetansen og tilrettelegger servicenettverket for den voksende flåten av elektriske lastebiler.

MAN OG MAUR: Med tippåbygget fra Maur er egenvekten oppgitt til 15.780 kg.
FØRSTE: Første av ti klar for Gunnar Knutsen.
Powered by Labrador CMS