
Ny Liugong i kongeriket
Liugong 908E har nylig ankommet Norge, og har en rekke oppdateringer fra forrige generasjon 908D.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Maskinen med matchvekt på 7,15 tonn, uten ekstra «skandinaviske» finesser som HK-feste og tilt, har maks gravedybde på 4,03 meter.
Bland de store endringene fra forrige generasjon, er helt ny hydraulikk med pumper fra tyske Inline. Ny motorstyring med seks ulike driftmoduser, nytt understell og nye beltemotorer er andre viktige detaljer.
Hytta er større enn tidligere, med helt nytt design av førermiljøet. Førersetet er nytt, klimaanlegget er nytt og radiatoren er ny, får AT.no opplyst. LED-lys følger med og skjæret har også fått nytt design.
- Maskinen er blitt en drøm å kjøre. Førere som har vært innom og testet maskinen, sammenligner den med de største merkene, sier salgssjef Trond Berkana til AT.no.
Han sier mange av tilbakemeldingene går på at maskinen er lettkjørt og at hydraulikken er myk og presis.
- Med nye Liugong får man utrolig mye maskin for pengene, sier salgssjefen som begynte hos Liugong-importør Hako Maskin i mai 2017.
Fakta Luigong 908E
- Driftsvekt: 7150 kg
- Motor: Yanmar (46,3 kW, 63 hk)
- Gravedybde: 4030 mm
- Skuffe: 0,32m³
- Brytekraft på skuffa: 56 kN
STILLING LEDIG:
-
Lager- og bulkmedarbeider
AUSTIN NORGE AS
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge
-
HMS-Koordinator
AF HÅNDVERK AS