Vasker vogntoget åtte timer hver uke
Ingar Kvia fra Nærbø i Rogaland vasker lastebilen over en time på hverdagene og nær tre timer på lørdag.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
- Jeg bruker nok i gjennomsnitt åtte timer i uka på å stelle bilen. Alt er gratisarbeid for om jeg skulle ha skrevet timer, hadde bilen blitt så dyr at ingen hadde tjent penger. Jeg har holdt på slik hele livet, så de er kanskje litt heldige de som har meg i arbeid, selv om jeg også kan være litt krevende, sier Kvia til Jærbladet.
Han lever i turbofart; han snakker fort og gjør det meste i rasende tempo. I tillegg til å være en engasjert lastebilsjåfør for Erik Håland Maskin AS i Rogaland, har han et stort engasjement for Haydom Lutheran Hospital i Tanzania (Afrika).
Han har samlet inn ca. 14 mill. kroner som er brukt til å kjøpe ni traktorer, to nye Scania-lastebiler, en ny gravemaskin, en Toyota Pick-Up, en Mercedes-Benz Unimog samt mange tilhengere og redskaper i sykehusets område.
STILLING LEDIG:
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS