- Har ikke fått nytt oppdrag på Fellesprosjektet
Hæhre og Veidekke har ikke gitt oppdrag til en av de store underentreprenørene på Alpine Baus parsell på Fellesprosjektet E6-Dovrebanen.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
I går meldte AT.no at ved oppdragene de skal utføre på FP1 i påvente av at ny hovedentreprenør kommer på plass før jul.
Dette stemmer dårlig med virkeligheten hos Tigre Auto som hadde 13 lastebiler og 3 gravemaskiner i arbeid for Alpine Bau på Fellesprosjektet:
- Vi har henvendt oss til Hæhre og Veidekke, men har ikke fått oppdrag, sier Pål Garberg til AT.no.
Minnesundselskapet sliter etter Alpine-konkursen. Tigre Auto har hatt E6-utbyggingen som sitt hovedoppdrag de siste årene:
- Vi har vært involvert i utbyggingen de siste seks årene, fra Jessheim og nordover. Dette har vært vårt største oppdrag. Tigre har 24 ansatte, og før konkursen hadde vi 13 lastebiler og tre gravemaskiner på anlegget. Vi har ni ansatte i oppdrag i hyttefeltet ved Bogen i Hurdal, og nå er det ferietid, så vi tar det litt med ro, men konkursen berører oss hardt, sier Garberg til eub.no.
STILLING LEDIG:
-
Fagsjef Anlegg og Infrastruktur
Entreprenørforeningen - Bygg og Anlegg (EBA)
-
Export Sales Manager
SMP Parts Norge AS
-
Prosjektleder
Anlegg Øst Entreprenør
-
Ingeniør
Larvik kommune
-
Byggeleder elektro/SRO
AF Anlegg
-
VI SØKER MASKINFØRERE OG ADK RØRLEGGEGERE
John Kleveland AS
-
Prosjektleder - anlegg
Tveter & Lund AS