
Norgeodesi åpner nytt avdelingskontor
Importør av oppmålingsutstyr, Norgeodesi AS, feirer åpningen av sitt nye avdelingskontor ved på Kløfta sør for Gardermoen den 3. september med «åpent hus» og visning av ny 3D-skanner, drone og lasere.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
- For første gang i Norge presenterer vi Trimble MX 2, en fleksibel mobil 3D skanner for alle typer kjøretøy med mulighet for påkobling av fotogrammetri kamera (bilde 2) og dobbel GPS- GNSS (bilde 1) med mulighet for direkte oppkobling mot CPOS, Statens kartverk sitt VRS-GNSS nett, sier adm. direktør Joh Einar Solhaug i Norgeodesi.
Det er tre separate landmålingsteknologier i det kompakte målesystemet for montering på for eksempel bil, båt, anleggsmaskiner, ATV eller tog. På en målerigget båt, kan man kombinere måling med multistråle-ekkolodd på dammer, bruer, veianlegg, kaier og offshoreinstallasjoner. På jernbane kan systemet blant annet brukes til tunnelmålinger (med IMU og sensorer).
Solhaug lover også flyving med oppmålingsdronen Trimble UX5 UAV. Selv om det er åpent hus er det likevel påmelding, for å «vite omtrent» hvor mange som kommer 3. september.
STILLING LEDIG:
-
Produktspesialist
Wirtgen Norway AS
-
Formann
Anlegg Øst Entreprenør
-
Anleggsleder
Isachsen Anlegg AS
-
Stikningsingeniør
Isachsen Anlegg AS
-
Grunnarbeider
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinfører
Isachsen Anlegg AS
-
ADK-rørlegger / Anleggsrørlegger
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinførere, Anleggsgartner, Grunnarbeider
Tertnes Entreprenør AS
-
Kvalitet og bærekraftsleder
Bjelland AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS