Prøv å grave med en slik i Rena leir 6. juni.

Nå kan du kjøre Norges raskeste beltegraver

Saken om forsvarets ingeniørpanservogn (IngPV) har vært populær på AT.no. Nå gir vi to av dere lesere muligheten til å prøve den selv i Rena leir.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.

Løytnant Raymond Jakobsen, troppsjef for spesialpansertroppen på Rena, har gitt tillatelse til at to av AT.nos lesere kan komme og prøve å kjøre og grave med IngPV NM189.

- Det kan også hende at de får prøve den mekaniske minerydderen, Hydremaen, men det er ikke helt avklart ennå, sier Jakobsen.

Det er i tillegg pansrede broleggere, NM190, i garasjeanleggene i Rena Leir. Disse er ifølge løytnanten for innviklede til å kunne læres på den korte tiden vi skal være i leiren. Det vil imidlertid bli gitt en demonstrasjon av disse.

Besøket hos spesialpansertroppen er satt til torsdag 6. juni klokken 10 til 15. For å ha mulighet til å bli trukket ut til å få være med, må du melde deg på via dette skjemaet. De som kan delta i trekningen må være 18 år eller eldre og bo i Norge. Det vil bli trukket ut to enkeltpersoner ut fra de påmeldte til trekningen.

Det blir laget reportasje til A&T og AT.no fra Rena-besøket.

AT.no betaler billett tur/retur Gardermoen for dem som bor i andre deler av landet, og besørger transport fra Gardermoen/Oslo til Rena leir.

 

STILLING LEDIG:
Powered by Labrador CMS