AT.JOBBER | Stillingsmarked

LØSNINGER FINNES: Rolf Jensen (t.v.) og Magne Trolsrud med elektrisk aggregat fra Zeliox for elektriske kjøretøy.

Elektrisk aggregat for el-biler

EBERSPRÄCHER: Bilparken endres, og det må også eksterne kraftkilder til kjøretøyene.

Publisert

Bilbarken går i retning mer og mer elektriske kjøretøy, og Ebersprächer AB har løsninger for de som trenger ekstra strømkilder som ikke er dieselbasert.

På Transport 2026 presenterte selskapet flere løsninger fra leverandøren Zeliox. Disse er i prinsippet en boks for montering et sted i varerommet, og inneholder styresystem, inverter og batteripakke på 1-4 kW. Toppmodellen har peak på 8 kW slik at man for eksempel kan starte opp et sveiseapparat.

- Denne er spesielt utviklet for bilbruk med tanke på isolasjon blant annet, og den lades med bilen når bilen står til lading. Vi har veldig mye interesse fra anleggsbransjen på denne, sier daglig leder Rolf Jensen hos Ebersprächer i Norge.

Powered by Labrador CMS