AT.JOBBER | Stillingsmarked

FLEXPLOG: Fra venstre er Vidar Tømmernes i Vest Brøyteutstyr som her har besøk av Jonas Anderssen fra leverandøren Hill Tip. De står ved en SFT Flex-plog med justerbar bredde.

Klare for vinteren med haugevis av nyheter!

Publisert

Vest Brøyteutstyr AS har alltid med seg mye utstyr til Dyrsku’n, også i år. Og i år var det mye nytt. Daglig leder og eier Vidar Tømmernes tok A&T med på en runde på standen.

SALTSPREDER: Ice Striker 400 TR for traktor med volum på 400 liter.

Første stopp var Flexplog Snowstriker SFT Flex-plogene. Disse har justerbare bredder og kommer i størrelsene 130-210 cm, 150-250 cm og 180-290 cm. Alle har hydrauliske vinger som kan løftes eller senkes, når man for eksempel passerer innkjøringer til tomter. Det justerbare skjæret er fint å ha på steder hvor det er trangt og kanskje litt kronglete å manøvrere. Plogene er for traktor eller hjullastere, primært.

Flere nyheter

Neste stopp var saltsprederen Ice Striker 400 TR for traktor. Beholderen er på 400 liter, og den har elektrisk tilkobling. Den kan enkelt justere spredningen ut til siden(e).

Ugressbekjempning var neste post. Hill Tip har en løsning med oppvarming av vann med dieselaggregat, og elektrisk spyling av det kokende vannet (batteri opptil fem timers drift). Utstyret kan leveres med «tracking» slik at man får oversikt på hvor man har sprutet vann. Vanntanken kan i prinsippet være det man ønsker, men Vest Brøyteutstyr sier 350 eller 500 liter er ganske vanlig og enkelt å montere bak på en pickup.

KOMMER: Vidar Tømmernes viser en kommende spreder-nyhet for lastebiler.
HØYTRYKK: For proff bruk med stort volum, og hydraulikk som hentes fra bæremaskinen.

Også en høytrykksløsning ble presentert som en nyhet. Denne er beregnet for litt grommere bæremaskinen, da den henter hydraulikken fra maskinen. Kapasiteten er 160 bar og 50 liter pr minutt. Tanken på utstillingsutstyret var på 800 liter, men man kan bestemme dette selv ut fra hva man trenger. «Pakken» inkluderer slange på trommel montert på utstyret, og man kan få manuell spyleenhet tilkoblet direkte på utstyret.

Kommer senere

Siste nyhet som var for stor til å ha på plass, er Ice Striker Lion, en spreder for lastebil med 6-12 m3 tank som kan plasseres på planet, bak i en tippbil eller i en krokløftløsning. Utstyret har doble skruer, og er bygget for å kunne spre slurry.

Utstyret er pr. nå hydraulisk drevet, men vil komme i en elektrisk versjon (12V og 48V) for å bruke på elektriske lastebiler. Tømmernes sier de muligens kommer til å stille ut denne løsningen på Park og anleggsmessen i Lillestrøm 19.-20. november.

Powered by Labrador CMS