
Samarbeidet mellom Felleskjøpet og Orkel opphører
Felleskjøpet og Orkel er enige om å avslutte en avtale som har gitt Felleskjøpet enerett på salg av Orkels tilhengere. Felleskjøpet vil lansere nye produkter i tilhengersortimentet.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Felleskjøpet fortsetter å selge Orkel-tilhengere så lenge det er tilhengere på lager. Kunder som har kjøpt Orkel-tilhengere vil fortsatt få service og reservedeler på Felleskjøpets verksteder.
- I 2013 kjøpte Felleskjøpet rettighetene til å selge Orkel-tilhengere. Avtalen var at vi skulle selge og videreutvikle produktet, mens Orkel skulle produsere hengerne. Vi sa opp avtalen fordi vi ikke klarte å videreutvikle produktet i den retningen vi ønsket, sier Frode Dahl, direktør maskin i Felleskjøpet Agri, i en pressemelding.
Felleskjøpet jobber nå med å få på plass gode alternativ fra leverandører som kan levere produkter som kan møte framtidas transportbehov i landbruket.
- Det vil fortsatt være behov for allround-tilhengere, men behovene hos bonden har endret seg noe de senere årene. Kundene ønsker i økende grad hengere til mer spesifikke formål og dette setter nye krav til leverandørene. Dette blir avgjørende for oss når vi skal finne nye leverandører og vi har som mål å vokse i dette markedet de neste årene, sier kategori- og markedssjef Hans Petter Eik i Felleskjøpet.
Felleskjøpet skal selge Orkel-tilhengere til og med juni 2020, og fra juli 2020 skal Orkel ta over alt salg selv står det i meldingen fra Felleskjøpet.
STILLING LEDIG:
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS