AT.JOBBER | Stillingsmarked

ENDRING: Statens vegvesen endrer planene for nye Storslett bro på E6.

Forsinker trafikkåpning til etter sommeren

Publisert Sist oppdatert

De som hadde gledet seg til å snart kjøre over nye Storslett bro på E6 i Nord-Troms, må vente til etter sommeren. 

I november i fjor gikk et imponerende flyttelass gjennom kommunesenteret Storslett i Nordreisa kommune. Ei 715 tonn tung og 87 meter lang bro ble flyttet fra byggeplassen og skjøvet over Reisaelva.

Planen var da at nybrua skulle være klar for trafikk i løpet av februar eller mars. Nå er disse planene endret.

Må bytte rekkefølge

– Vi må bytte rekkefølge på de ulike arbeidsoperasjonene. Arbeidene på brua ble forsinket i høst, og det står igjen oppgaver som må gjøres når temperaturen er på plussiden, sier byggeleder Ole Kleven i Statens vegvesen.

Han forsikrer om at selve prosjektet er i rute, og at planen om offisiell åpning i august gjelder fremdeles.

– Det ville vært uheldig å åpne for trafikk samtidig som vi fullfører gjenstående arbeid på brua. Det ville krevd lysregulering og gitt store ulemper både for entreprenøren og trafikantene, sier Kleven.

Gammelbrua fungerer

Gammelbrua som brukes som interimsbru og omkjøringsvei, fungerer godt. Trafikksikkerheten er ivaretatt, og trafikken flyter greit.

Entreprenøren Christie & Opsahl ønsker å ferdigstille alt arbeid på den nye brua før den tas i bruk. Det gir et bedre sluttresultat, og det betyr at trafikken etter planen skal settes over i begynnelsen av august.

– Vi velger den løsningen som er best for både trafikantene og entreprenøren, sier byggeleder Ole Kleven.

Powered by Labrador CMS