Viste ny Cat på Dyrsku'n

Pon Equipment hadde med en ny 8-tonns gravemaskin, Cat 308E2 CR, på Dyrsku'n i år. De nye eierne fikk se den for første gang på messen.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.

Den nye gravemaskinen har en del forbedringer i forhold til forgjengeren. Den har ny common rail-motor som tilfredsstiller kravene til Steg IIIB, og nytt Cat High Definition Hydraulics hydraulikksystem.

Nye Cat 308E2

Den har 8% lavere drivstofforbruk enn forgjengeren, ifølge produsenten.

308E2 har dobbel utstyrshydraulikk som standard, noen små justeringer interiørmessig og regnskjerm.

Fornøyde kjøpere

Maskinen som ble utstilt på Dyrsku'n var kjøpt av entreprenørbedriften Knut Haugsjå AS i Treungen i Telemark. Den var kjøpt usett.

Da daglig leder Magne Haugsjå og Pål Arne Haugsjå fikk se den for første gang, hadde den allerede bedriftens logo påklistret. Merkene var sendt i posten til Pon.

- Denne maskinen skal rett i arbeid for Vest-Telemark Kraftlag mandag etter Dyrskun, fortalte Pål Arne til AT.no på Dyrsku'n.

Dette er ikke den første Cat-en brødrene Haugsjå kjøper av Pon Equipment: Fra før har de to 329E, en 320E, en 320C og en 962G hjullaster.

- Vi er veldig fornøyd med samarbeidet vi har med Pon og selger Svein Arne Uppstad, sier Pål Arne.

 

STILLING LEDIG:
Brødrene og Pål Arne (t.v.) og Magne Haugsjå i bedriften Knut Haugsjå AS fikk se nyervervelsen første gang på Dyrsku'n fredag 13. september. Mandagen etter skal maskinen i arbeid.
Partikkelfilteret (rød ring) er med på å møte Steg IIIB-kravene.
Powered by Labrador CMS