
Møt Strider, HC300, Wrex og ComB
HÖRSCHING (AT.no): Enhver maskinprodusent med respekt for seg selv trenger et bevis på fremtidsrettet tankegang. Wacker Neuson Group er i så måtet ikke noe unntak.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Da konsernet 27. september åpnet sitt nye anlegg for produksjon av gravemaskiner og smådumpere i Hörsching like utenfor Linz i Østerrike, ble pressekorpset loset inn i et interessant konferanserom med fire glassmontre som bakteppe. De inneholdt fremtidsmodellene Strider TR, HC300, Wrex og Comb.

Studentarbeider
- Vi har samarbeid med et teknisk universitet i Østerrike. Elevene har fått frie hender til å designe fremtidens modeller basert på vårt produktprogram. Jeg må innrømme at deres løsninger virker tiltalende, om enn noe fantasifulle, sier fabrikksjef Gert Reichetseder og viser til modellene i monterne.
Fokus på utvikling

At selskapet er fremtidsrettet hersker det liten tvil om. Over 50% av salget genereres av produkter som er yngre enn 5 år, og 7% av staben er knyttet til forskning og produktutvikling. Wacker Neuson har over 620 industrielle produktrettigheter og patenter.



STILLING LEDIG:
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge