Om få dager kan Forcit levere sprengstoff fra eget lager i Norge. Det første lageret er lagt til Holmestrand, men flere kommer etter hvert. Her er Forcits daglige leder Knut Tanbergmoen (t.v.) og underjordstekniker Andreas Olsen på standen til Forcit på NFFs sprengningskurs på Hell.

Første Forcit-lager på plass

HELL (AT.no): Sprengstoffleverandøren Forcit åpner det første lageret i Norge denne uken.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.

Dette opplyste daglig leder i Forcit Norway, Knut Tanbergmoen, overfor AT.no på sprengningskurset Norsk Forening for Fjellsprengningsteknikk gjennomfører på Rica Hell mandag og tirsdag denne uken. Lageret er et «49-tonns lager» og ligger i Holmestrand. Tanbergmoen sier sprengstoffet er på vei i bil fra Finland til Holmestrand.

Senere i mars er det ventet at Forcit åpner et lager også i Sandnes i Rogaland.

Forcit er en ny sprengstoffleverandør på det norske markedet. Tanbergmoen sier det er utfordrende å komme inn på markedet som ny leverandør, men at Forcit har levert til noen kunder allerede. Han sier at interessen er stor, og kanskje spesielt på Vestlandet, for Forcit-produktene.

STILLING LEDIG:
Powered by Labrador CMS