
Fire vil bygge ny vei i Skjold
Statens vegvesen fikk onsdag inn tilbud på jobben med å lage ny E134 mellom Skjoldavik og Solheim i Vindafjord kommune. Vassbakk & Stol AS hadde det laveste tilbudet.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Totalt fire entreprenører hadde levert inn tilbud da fristen gikk ut. Det laveste tilbudet er på 257,3 mill. kroner, og det høyeste er på 339,2 mill. kroner.
Disse kom med tilbud:
Veidekke Entreprenør AS 339 201 728 kroner
Risa AS og Kruse Smith Entreprenør AS 272 808 825 kroner
IV Implenia Norge AS og Bertelsen & Garpestad AS 261 019 352 kroner
Vassbakk & Stol AS 257 254 840 kroner
Prosjektleder Asbjørn Opedal er fornøyd med de innkomne tilbudene. Prisene ligger innenfor rammen for prosjektets totalkostnad.
- Nå skal vi kontrollregne tilbudene og sjekke at alle krav i konkurransegrunnlaget er oppfylt, så får vi se hvem som får kontrakten til slutt, sier Opedal. Han regner med å ha dette avklart i slutten av juni, og håper derfor at arbeidet kan starte i løpet av sommeren.
Kontrakten gjelder bygging av 2,8 km ny E134 gjennom Skjold i Vindafjord kommune. Prosjektet er del av Haugalandspakken, og skal være ferdig til jul i 2015.