
Arctic Gold stopper all aktivitet i Norge
Lokalpolitikere stoppet gruveprosjekt.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
«Arctic Golds (AG) styre har i dag, tirsdag 17. desember, besluttet å stoppe all virksomhet med Bidjovagge-prosjektet da Kautokeino kommunestyre i går avslo søknaden om Planprogam.»
Dette skriver det svenske gruveselskapet i en pressemelding, etter at reineiere og andre i Kautokeino som er imot gruvedrift fikk flertallet av politikerne i kommunen bak seg.
AG opplyser at de vil ta vare på tillatelsen de fra før har fått av Direktoratet for Mineralforvaltning, og undersøke hvilke muligheter som finnes for gruvevirksomhet. Selskapet opplyser at «alle ideer kommer til å bli diskutert».
- Ledelsen for selskapet er selvsagt veldig skuffet over at man ikke kunne oppnå flertall for et så interessant prosjekt, sier adm. direktør Lars-Åke Claesson.
- Styret har til hensikt å sende avgjørelsen til den norske regjeringen, da vi anser at man ikke følger den fremlagte mineralstrategien.
STILLING LEDIG:
-
Lager- og bulkmedarbeider
AUSTIN NORGE AS
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge
-
HMS-Koordinator
AF HÅNDVERK AS