
Stanser produksjonen av pickupen
Drøye to år etter at de første eksemplarene av Mercedes-Benz X-klasse ankom Norge blir det slutt.
Mercedes-Benz varebiler har slitt med resultatene den siste tiden, og de foreløpige fjorårsresultatene viser et tap på 2,4 milliarder Euro. Det betyr at selskapet må ta grep.
Det ble blant annet satset mye på det raskt voksende pickup-segmentet med X-klasse introduksjonen høsten 2017.
Dette har ikke gitt de resultatene som produsenten håpet på, og allerede i mai vil de siste eksemplarene av X-klasse rulle av samlebåndene ved Nissan-fabrikken i Barcelona, får vi opplyst fra PR-avdelingen til MB-vans i Tyskland.
Det er mye som tyder på at pickup-markedet ikke er klart for en luksuriøs modell, men at det fremdeles regnes som en arbeidsbil. Pickup-segmentet fortsetter nemlig å vokse, og 2019 var tidenes beste pickup-år i Norge. Selv ikke her i Norge, et marked som er kjent for velutstyrte biler, har X-klasse klart å hevde seg. I 2019 ble antall registreringer halvert fra 237 eksemplarer i 2018 til kun 110 i 2019.
STILLING LEDIG:
-
Uleberg Maskin Og Transport As søker gravemaskinfører i Agder
Vi søker flere gravemaskinførere til 100% stilling og prosjekt
-
Surnadal Betong AS søker pumpeoperatør
Vi søker sjåfør for vår betongpumpe!
-
Øynebråten Anleggsteknikk AS søker maskinfører til gravemaskiner, dumper, samt grunnarbeider
Er du vår nye kollega?
-
Hellerød Transport As søker lastebilsjåfør kranbil CE og G8
Er DU vår nye sjåfør?
-
Drammen Liftutleie AS søker 2 stk sjåfører til lastebil
Er DU vår nye kollega?
-
Drammen Liftutleie AS søker Lift-/maskinmekaniker m/erfaring- Sandefjord
Er DU vår nye mekaniker?
-
KF Entreprenør AS søker grunnarbeider og maskinfører
Vi søker flere dyktige og glade medarbeidere med glimt i øye!
-
Haagensen Transport AS søker sjåfør klasse C
Vi søker sjåfør til vår distribusjonsbil med snarlig tiltredelse!