AT.JOBBER | Stillingsmarked

HAVNE-KAMP: Fem av åtte interesserte totalentreprenører er kvalifisert til å gi tilbud på opparbeidelse av bakarealene for Kristiansand Havns nye containerterminal

Fem videre i Kongsgård-konkurransen

Publisert

Kristiansand Havn har kvalifisert fem totalentreprenører til neste fase i konkurransen om opparbeidelse av bakarealene og infrastrukturen for ny containerterminal på Kongsgård/Vige.

Totalt åtte totalentreprenører meldte sin interesse for prosjektet, noe som ifølge havna bekrefter et godt og konkurransedyktig marked.

I kunngjøringen av anskaffelsen i desember ble det opplyst at Kristiansand Havn ville gå videre med mellom tre og fem kvalifiserte tilbydere. Etter gjennomført evaluering av innsendt grunnlag er det besluttet å invitere fem entreprenører videre til tilbudsfasen.

Fem kvalifisert

De fem kvalifiserte totalentreprenørene er:

  • Isachsen Anlegg AS
  • NRC Norge AS
  • Repstad Anlegg AS
  • Risa AS
  • TT Anlegg AS

– Vi er tilfredse med interessen for prosjektet og med å ha fem godt kvalifiserte totalentreprenører med videre i konkurransen. Dette gir et godt grunnlag for en solid tilbudsfase og videre fremdrift i prosjektet, sier teknisk direktør Harald J. Solvik i Kristiansand Havn.

Sentralt tiltak

Opparbeidelsen av bakarealene på Kongsgård/Vige er et sentralt tiltak i utviklingen av ny containerterminal og havnas samlede logistikk- og terminalstruktur.

Prosjektet omfatter både arealutvikling og etablering av nødvendig infrastruktur.

Intensjonen er etter gjennomført tilbudsrunde og evaluering å inngå kontrakt mot slutten av mars.

Powered by Labrador CMS