AT.JOBBER | Stillingsmarked

TAR FORM: Det nye bygget reiser seg i bakgrunnen og Mørk forbereder innflyging i sommer.

Nærmer seg innflytning:
– Vi dobler både verksted og lager

KNAPSTAD: Selskapet fortsetter veksten sin og har i flere år hatt en vekststrategi hvor nytt hovedkontor er en viktig brikke.

Publisert

Mørk Maskin AS, med merkevaren Gigant, har startet året 2026 med god fart og kan notere 60 solgte hengere i tillegg til andre produkter. Det er en økning på 10 prosent fra samme periode i 2025. 

- Det har gått veldig bra, forteller en fornøyd Hans Anton Mørk, eier og forretningsutvikler av Mørk Maskin AS.

Vekstplanen

At det kommer ekstra godt med i året hvor selskapet gjør sin største investering noensinne, er det liten tvil om. Deres nye bygning reiser seg i bakgrunnen da A&T slår av en prat på den nye adressen. 

Det har vært kjent siden 2022 at Mørk Maskin rigger seg for fremtiden med et nytt hovedkontor, verksted og lager på Knapstad, i tråd med en langsiktig vekstplan i forbindelse med deres 25-årsjubileum i 2026.

Dobler

- Vi dobler arealet for både lager og verksted, forteller Mørk.

Bygningen har 1050 kvadratmeter i grunnflate og totalt areal på 1400 kvadratmeter.

De har egentlig for lengst vokst ut av dagens lokaler som ble tatt i bruk i 2005.

De 11 nye kontorene blir også en markant oppgradering for de 8 fast ansatte. Lyse og moderne lokaler skal stå klare til innflytning i juni med offisiell åpning senere i år.

Da skal det også markeres at selksapet har 25-års jubileum

Powered by Labrador CMS