AT.JOBBER | Stillingsmarked

PREMIERE: Det er første gang Morten Paulsen (til høyre) og «hans» Ankerløkken står sammen med Stig Ove Kløvstad og Construction Equipment Group på messe.

Sammen for første gang

Publisert

For kort tid siden ble nemlig Ankerløkken kjøpt opp av Construction Equipment Group (CEG), og dermed ble de ønsket inn i varmen med en plass på CEG-standen. Furukawa hydrauliske slaghammere er det viktigste agenturet Ankerløkken har.

Flere endringer

- Vi blir nå et mye større selgerteam, med 4-5 i tillegg. Før var vi to som i tillegg måtte håndtere alt annet i selskapet, så det blir veldig bra, sier daglig leder Morten Paulsen i Ankerløkken.

Paulsen røper at Ankerløkken skal flytte fra Bjørndal i Oslo kommune til Vestby. Dette var planlagt allerede før oppkjøpet, og fasilitetene på Vestby er bedre egnet for Ankerløkkens behov enn bygget de holdt til i på næringsområdet i Oslo.

EMA VINGESKUFFE: Dette er en nyhet i markedet som også kommer i mindre størrelser for typisk L60 og L90 hjullaster-størrelser.

CEGs Stig Ove Kløvstad ønsket velkommen til det nyeste medlemmet i CEG. I gruppen er det flere varemerker som Vera Tank, Foss-Eik og Gjerstad Products, samt svenske EMA.

Nyhet på Dyrsku’n

Fra sistnevnte var det en nyhet på Dyrsku’n. Dette er en vingeskuffe med integrert isskrape i underkant. Skuffen er på 4 m3, men den skal produseres også i mindre størrelser for hjullastere i L60- og L90-størrelsene.

Videre har den automatisk høydejustering av vinger (maks 60 grader) som følger underlagets ujevnheter, 3000 mm transportbredde (på utstillingsmodellen) og maks 5400 mm med utslåtte vinger, høyde/dybde på 1450 mmx1750 mm, 2- og 4-veis hydraulikksystemer med akkumulator og HB400-stål i konstruksjonen med Borox HB 500-stål sliteskjær.

Powered by Labrador CMS