Signerte kontrakt om E16-utbygging på Voss
NYE BILER OG NY KONTRAKT: Entreprenøren fikk fire nye tippbiler og signerte på kontrakt i hundremillioners klassen på samme dag.
Vegvesenet måtte gå en ekstrarunde på grunn av klage på tildelingen, men på fredag 1. november ble kontrakten undertegnet med entreprenøren om byggeoppdraget for utvidelse av E16 mellom Åsbrekke og Skromlebrua.
Det hører nok til tilfeldighetene, men den samme dagen fikk entreprenøren også fire nye tippbiler fra Norsk Scania Lillehammer.
Det er Dokka Entreprenør som skal utføre jobben på E16 nordover frå Voss mot Vossestrand, melder avisa Hordaland.
Klage ferdig behandlet
Oppdraget ble tildelt allerede den 11. september og planen var oppstart i månedsskiftet oktober/november, med klagen fra X-Anlegg fra Hønefoss måtte oppstarten utsettes mens klagen ble behandlet.
Statens vegvesen har nå avvist klagen med grunnlag i manglende dokumentasjon.
Byggeoppdraget går over den 3 kilometer lange strekninga mellom Åsbrekkegjelet og Skromlebrua og anleggsperioden er antatt å ta to år.
Kontraktssummen har en verdi på 117 millioner kroner eks.mva.
Det blir samhandlingsmøte med entreprenøren denne uken og håpet er at Dokka Entreprenør kan sette i gang i slutten av november.
Dokka Entreprenør omsatte for 123 millioner kroner i 2023 og er et selskap i DEAS Gruppen AS. DEAS Gruppen består av Dokka Entreprenør, Dokka Entreprenør Eiendom, Anlegg Innlandet, Innlandet Maskinutleie, Synnfjell Massetak, Næringsbanken og Lillehammer Bryggeri.