
Hæhre går inn i nytt selskap
Hæhre Entreprenør AS investerer i Vei & Tunnelservice AS som har oppstått i kjølvannet av Maskinentreprenør Kåre Isaksens konkurs.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Vei & Tunnelservice AS (VTS) har kontrakt med Tromsø kommune om rehabilitering av infrastruktur, vann og avløp i Tromsø sentrum.
Selskapet er nyetablert og har en målsetting om lønnsom vekst innenfor sentrale markedsområder som vei- og anleggsutbygging og tomteområder til bolig- og næringsformål.
Hæhre eier 33 %
VTS har inngått strategisk samarbeid med Hæhre-gruppen. Hæhre Entreprenør AS er nylig gått inn på eiersiden i VTS og eier 33 prosent av selskapet. De øvrige aksjene eies av de to aksjonærene som etablerte virksomheten i februar.
- For VTS er det veldig interessant og viktig å få inn en partner som Hæhre i vår virksomhet. Det legger grunnlaget for at VTS vil være styrket i det lokale og regionale markedet innenfor de prioriterte markedsområdene, sier styreleder Tor Arne Antonsen i Vei & Tunnelservice AS i en pressemelding.
Muligheter i nord
Albert Kr. Hæhre, styreleder i Hæhre Entreprenør AS, ser store muligheter i nord:
- Hæhre Entreprenør AS har utført flere store prosjekter i Nord-Norge og vi ser fortsatt store muligheter i landsdelen. Det kommer flere store utbyggings- og rehabiliteringsprosjekter i nord de neste årene innenfor vårt markedsområde, og for oss er det interessant å ha strategisk eierskap i en anleggsentreprenør som Vei & Tunnelservice AS, sier han.