Se bilde og beskrivelse av hver enkelt maskin lenger ned i saken.

Møt Strider, HC300, Wrex og ComB

HÖRSCHING (AT.no): Enhver maskinprodusent med respekt for seg selv trenger et bevis på fremtidsrettet tankegang. Wacker Neuson Group er i så måtet ikke noe unntak.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.

 

Da konsernet 27. september åpnet sitt nye anlegg for produksjon av gravemaskiner og smådumpere i Hörsching like utenfor Linz i Østerrike, ble pressekorpset loset inn i et interessant konferanserom med fire glassmontre som bakteppe. De inneholdt fremtidsmodellene Strider TR, HC300, Wrex og Comb.

Fabrikksjef Gert Reichetseder er stolt av selskapets fremtidsrettede profil.

Studentarbeider

- Vi har samarbeid med et teknisk universitet i Østerrike. Elevene har fått frie hender til å designe fremtidens modeller basert på vårt produktprogram. Jeg må innrømme at deres løsninger virker tiltalende, om enn noe fantasifulle, sier fabrikksjef Gert Reichetseder og viser til modellene i monterne.

Fokus på utvikling

Naturlig nok står gravemaskinen i sentrum, og modellen har fått navnet Strider TR.

At selskapet er fremtidsrettet hersker det liten tvil om. Over 50% av salget genereres av produkter som er yngre enn 5 år, og 7% av staben er knyttet til forskning og produktutvikling. Wacker Neuson har over 620 industrielle produktrettigheter og patenter.

Om understellet på HC300 er bygd på oppblåsbare gummielementer skal være usagt, men dette er en maskin som er skånsom mot underlaget, og dermed kan jobbe på for eksempel en golfbane uten å gjøre skade på gresset.

 

Den beltegående demoneringsmaskinen WREX har fått sammenfoldbar bomkonstruksjon, hydraulisk slaghammer og forlengbare "føtter".
Beltedumperen ComB har beholdt det berømmelige Cat-sprockethjulet, men fått en kasseform som er lett å tømme.

 

 

 

 

 

 

 

 

STILLING LEDIG:
Powered by Labrador CMS