
Stjeler fra lastebiler i fart
Akrobatiske kjeltringer stjeler last fra lastebiler i fart ved å kjøre personbil tett bak og åpne lasterommet.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
De siste månedene har metoden spredd seg som ild i tørt gress i Tyskland. Bare i en av delstatene har politiet registrert over 50 tilfeller siden november. De mistenker at flere organiserte bander står bak.
På fem minutter har tyvene rensket lastebilen for det meste av godset- mens den er i fart, skriver transportnyhederne.dk.
Tyvene kjører en bil foran lastebilen, slik at den må senke farten mens en annen bil kjører tett bak lastebilen. En tyv klatrer inn i lasterommet og kaster varer ut ved siden av veien. En tredje bil plukker opp varene. De over 50 tyveriene i delstaten Nordrhein-Westfalen skal ha en verdi på over 250.000 euro.
Metoden ligner veldig på den som ble brukt i Romania våren 2012 (se videoklipp over).
STILLING LEDIG:
-
Utemekaniker
Rosendal Maskin AS
-
Anleggsmaskinfører søkes
Gjøsund Maskinlag AS
-
Administrerende direktør
LNS Spitsbergen AS
-
Lager- og bulkmedarbeider
AUSTIN NORGE AS
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
HMS-Koordinator
AF HÅNDVERK AS