
Kjøper transportplanlegging
AMCS Group har kjøpt det danske selskapet Transvision AS, en ledende system-leverandør av transportplanlegging og -optimering. AMCS og Transvision har vært samarbeidspartnere i flere år.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
AMCS leverer systemer til blant annet avfallsbransjen. ERP-systemene ELEMOS og Tower er gruppens hovedsystemer, og i tillegg kommer mobil-, veiings- og datafangstsystemer. AMCS-plattformen håndterer kundetransaksjoner for over fire milliarder euro årlig og mer en 20.000 biler for blant annet mange av verdens største avfallsselskaper.

Transvisions grunnlegger og adm. direktør Ole Kessel er stolt over hva Transvision og selskapet ansatte har prestert gjennom årene. - Vi har utviklet noe av verdens absolutt beste systemer innenfor vårt område. Potensialet for våre produkter er enormt. Det har vært utslagsgivende for meg at AMCS har en klar visjon om å videreutvikle Transvisions produkter og integrere dem med sine egne, sier han.
AMCS og Transvision har kunder i 19 land rundt om i verden, blant annet i de tre skandinaviske landene.
STILLING LEDIG:
-
Lager- og bulkmedarbeider
AUSTIN NORGE AS
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge
-
HMS-Koordinator
AF HÅNDVERK AS