Krattknuser fra Tokvam
Tokvam AS full-lanserer nå krattknuseren H160HDB. Den kom på markedet ifjor, men i et meget begrenset antall.
Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.
Den hydraulisk krattknuseren med to spesialherdede kjettinger som roterer med 1500 o/min., er designet for å tåle de største påkjenninger, heter det.
Forsinker gjenvekst
Krattknuseren er en enkel konstruksjon med få bevegelige deler. Dette er en av hovedårsakene til at driftssikkerheten er høy og driftskostnadene lave, heter det. I tillegg «river» kjettingen av krattet noe som skal forsinke gjenveksten betydelig sammenliknet med å fjerne krattet med andre metoder.
Røft
- Ofte er det mye sten, fjell og andre fremmedelementer der man krattknuser. Dette fører til stadig påkjøring, og for å sikre høy driftstid har vi tatt store designsteg for å sikre driftssikkerhet. Opplagringen av knuserhodet har en diameter på 80 mm og er opplagret i Ø140/Ø80 mm rullelager. I likhet med alle våre andre krattknusere, har nye H160HDB reimdrift som skåner hydraulikkmotoren for kontinuerlige slag under drift. I tillegg er hele konstruksjonen bygget i Hardox 450, sier Finn Kristian Tokvam i Tokvam AS.
Klatrefot
Krattknuseren kan også utstyres med en klatrefot som gjør det enklere å dra seg frem i ulendt terreng. I tillegg til fremkommelighet, reduserer dette også hjulspinn som skaper spor i marka, heter det i meldingen.