- Dropp sjøveien, velg lastebilen
- Det er bortkastede penger å gjøre båten enda billigere, når tusenvis av vogntog om noen år står i kø for å transportere fisk og annet gods.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Adm. direktør Jan Skjulestad i Kjell Hansen Shipping fraråder politikerne å satse penger på godstransport på kjøl. Hans hovedargument er at godskundene velger veitransport, selv om frakt av gods med båt er langt billigere.
I et innlegg i Finansavisen spør Skjulestad hvorfor kundene velger denne løsningen.
– Over hele Norge står det i dag trailere og venter på last fra fiskeeksportørene. Det er kun vogntogene og trailerne som klarer å tilfredsstille kravene om to-tre dagers transport til mottaker på kontinentet. Når politikerne som ønsker å bruke penger på båtfrakt ønsker å doble eller triple produksjonen av oppdrettsfisk i Norge, så vil det få konsekvenser. Fiskeeksporten trenger derimot en dobling eller tripling av trailerenheter, skriver Skjulestad som råder politikerne til å bruke pengene på vei og ikke på båt.
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker/vedlikeholds operatør
Franzefoss Pukk AS (FPU) Anlegg Steinskogen
-
Veiarbeider/Trafikkdirigent
Norsk Trafikksikring AS
-
Servicemekaniker
Maskinteknikk Nord AS
-
Servicetekniker
WashTec Bilvask AS
-
Servicetekniker
ROGNE INDUSTRITEKNIKK AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS
-
Instruktør Teknisk Opplæring
Norsk Scania AS