
Sydvaranger-eiere skjuler seg på Kypros
Det er fortsatt en godt bevart hemmelighet hvem står bak Dalnor Assets som er registrert på De britiske jomfruøyene. Dette er den største aksjonæren i Northern Iron Limited som eier Sydvaranger Gruve.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Ifølge avisen Finnmarken kan eierskapet i Dalnor Assets spores til flere fond registrert på middelhavsøya Kreta, styrt av stråmennene Gabriela Bell og Alexis Serracin.
Da Northern Iron Limited (NIL) avholdt generalforsamling i Australia i mai foreslo direktørene Bell og Serracin at juristen Richard Glasspool skulle velges inn i styret. Det ble nedstemt i generalforsamlingen. Ledelsen i Northern Iron Limited har i lengre tid forsøkt å komme i kontakt med eierne av Dalno Assets uten å lykkes.
Dalnor Assets eier 18,99% av aksjene i NIL. Nest største eier, ifølge Finnmarken, er Felix Tschudi med rundt 13% av aksjene.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS