
Det første NLF-magasinet er ute
Norges Lastebileier-Forbund (NLF) har sendt ut første medlemsblad med det nye navnet NLF-magasinet.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
- Vi vil med dette markere en ny start for NLF, sier markedsdirektør Kjell Olafsrud.
Den nye logoen er ikke radikalt annerledes, og det er heller ikke meningen. En tydeliggjøring av at bokstavene "NLF" fraktes av en lastebil, samt litt mer luft på planet, skal gi et mer moderne inntrykk av Norges Lastebileier-Forbunds kjennetegn.
Det er ikke første gang NLF får ny logo, flere endringer er blitt gjort siden stiftelsen i 1935. Logoen som byttes i denne runden, har vært brukt siden 1995.
- Det er naturlig å fornye seg med jevne mellomrom, det illustrerer bare en naturlig utvikling, sier Olafsrud.
Det er han som har ledet arbeidet med å utvikle den nye logoen. I tillegg har NLFs grafiske profil blitt ny. Den skal etter hvert brukes i presentasjoner, på brevark, brosjyrer og annet materiell. Nytt materiell vil gradvis erstatte det gamle utover sommeren og høsten.